Nic nie będzie

Nic nie będzie - pustynia AtacamaChyba wszyscy pamiętamy kandydata na prezydenta RP Kononowicza. Wg niego miało niczego nie być. Wszyscy się śmiali, bo jak to – niczego?

Prawie niczego to nie ma w przestrzeni kosmicznej (powietrza nie ma, tylko czasem jakieś drobiny pyłu i różne cząstki elementarne lecące np. z gwiazd w nieznanym kierunku). Na Ziemi wszędzie coś jest, ale są miejsca, w których jest mniej niż w innych. Należą do nich pustynie, m.in. Atakama, przewijająca się w rankingach na najsuchsze miejsce na Ziemi.

My, wyruszając na wycieczkę do m.in. solniska Uyunii, odwiedziliśmy skraj Atakamy. Nasz samochód zatrzymał się nad brzegiem urwiska, skąd można było podziwiać panoramę pustyni. Wygląda inaczej niż to, do czego przyzwyczaiły nas piaskowe wydmy z Sahary.

Lubie!
0

2 myśli nt. „Nic nie będzie

  1. Sahara też tylko w niewielkiej części składa się z piasku i wydm, więc to „przyzwyczaiły nas” to też raczej stereotyp niż rzeczywisty charakter Sahary 🙂

    • Racja, Sahara też jest różnorodna, a wydmy to tylko najbardziej znany obrazek. Atakama też ma wydmy (nawet będzie jedno zdjęcie), ale piasek nie jest tak ładny jak na Saharze.

Możliwość komentowania jest wyłączona.